| Cristian2003 a întrebat:

Credeti ca bloggingul, vloggingul sau gamingul pe youtube poate fi o slujba profitabila sau macar decenta?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt mulți care trăiesc din asta.

| GangsterQuinn a răspuns:

Poate fi o slujba chiar foarte buna dupa un timp...prima perioada este mai grea, pana ce incepi sa fii cat mai "perfectionist" si sa ai cat mai multe vizualizari.

| BalaurulRoman a răspuns:

Nu prea, deci ca sa poti face fata trebuie sa vi mereu cu chesti noi, altfel nu se uita nimeni.
Poate o perioada o sa reusesti dar apoi can n-o sa mai ai idei ce o sa faci?

| AdenAlex a răspuns:

In Romania nu prea, caci aici se fac bani putini din youtube fata de alte tari unde se castiga si de 10 ori mai mult

| SocialDisease a răspuns:

Daca te referi la castigurile materiale, cateva sute de lei scoti abia dupa ce strangi minim 70k+ subscribers.
Tinand cont ca in Romania nu se castiga cum castigi in strainatate, cu caruta euro.

| Daniellllll1 a răspuns:

In strainatate poti sa traiesti, in Romania nu poti, dar iei o suma decenta si poate mai mult decat cei care muncesc pana isi rup capul, dar n-o sa-ti poti da copiii la scoala din asta.rolling on the floor

| kyliejenner a răspuns:

Da, dar nu in Romania.

| ReZiSTorr a răspuns:

Depinde de abonati si cu cine faci parteneriat

| Max_David_1994 a răspuns:

Locul 1. Gaming (pe youtube).
Locul 2. Blogging.
Locul 3. Vlogging

| BogdanDediu a răspuns:

Toate ar fi dar daca vorbesti in engleza poti scoate ceva bani cred ca Doza de Has scoate cel putin 2000 de Euro pe luna!