| Mimi26567 a întrebat:

Credeti ca domeniul petrolier este un domeniu bun in care sa profesezi?
Este cerere de ingineri pe piata?
Este o facultate dificila?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Din articolul acesta reiese ca nu prea e un domeniu grozav.Totusi, Romania e mereu codasa cand vine vorba de astfel de cerinte europene, deci probabil esti safe in urmatoarele decenii.
,, However, according to Recharge News, fossil fuel jobs are set to fall to 3.1 million as we make the shift to meet carbon neutral targets, with 80% of job losses relating to oil, gas and coal extraction. '' - https://mackinnonandpartners.com/fossil-fuel-jobs-vs-renewable-energy-jobs/