| Delia898 a întrebat:

Credeți că este Facultatea de inginerie alimentară una folositoare?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, va fi intoteauna folositoare, fiindca fara mancare nu se poate trai.

| ReddY25 a răspuns:

Da,bineînțeles

| Furnicuta000 a răspuns:

E folositoare daca ai deja o oportunitate de cariera. Cei care se duc acolo, majoritatea adica, pe asta mizeaza, de ex au in oras o companie, o fabrica la care se pot angaja. Poti lucra in laboratoare, in fabrici pentru ca orice companie care produce alimente e obligata sa aiba ingineri din astia, dar cam atat. Optiunile sunt limitate. Mai e si varianta cu anpc dar acolo posturile se ocupa pe pile mari. Gandeste-te bine unde ai vrea sa locuiesti si sa lucrezi si alege-ti facultatea pe criteriul asta

| LisaJulie a răspuns:

Dacă asta in place, mergi acolo, mie mi se pare folositoare și faci și multa practică

| sweetys a răspuns:

Dpdv al meu, nu merita, sanse sa lucrezi in domeniu sunt mari, dar majoritatea pe posturi de executant, plus ca sunt in fabrici si chiar daca e in laborator, tot te rupe atat cu munca fizica cat si psihic, ca sa nu zici de salarii care nu sunt cele mai fericite, plus lucrul in schimburi. Fiindca pe post de inginer este greu sa ajungi daca nu ai pile si relatii.

| Konstantinos99 a răspuns:

Eu zic ca dubiile sunt intemeiate. O sa faci ceva clar, poate devii trainer alimentar, e in functie de tine.La ASE prima oara am intrat ca imi placea in general comertului apoi am descoperit ce mai vreau.Si uite dupa atatia ani iti spun, banii nu ma intereseaza; finantele sufletului sunt mai importante. Daca te bucuri de ce iti da Dumnezeu esti mai castigat. Si ca fata sincer na poate fi o varianta faci experimente pe sotul tau, PRACTICA HAHA