| AndreiVale a întrebat:

Credeti ca fiecare om are de la bun inceput un drum al lui in viata.ma refer la careria la potenta financiara.sau tine totul de noi.credeti ca acei oameni care au ajuns bogati au ajuns deoarece asa le-a fost dat si ca au avut noroc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca fiecare isi face cariera cu buna stiinta!
Unii au curaj sa riste si o fac nebuneste castigand, altii invata cu ambitie ajungand fruntea facultatilor, fac masterate de succes si ajung sa fie cautati, ceruti si angajati de corporatii care platesc milioane de dolari sa-i aibe.
Sunt exemple nenumarate de oameni saraci care au ambitie si determinare si ajung oameni bogati prin perseverenta si seriozitatea care o acorda carierei si viitorului lor.
Eu cred ca, norocul ni-l facem singuri! daca ne multumim cu putin si note medicre nu vom obtine niciodata cei cel mai bun, nu vorm fii cautati niciodata de corporatii mari, nu ni se va oferii norocul sa avem joburi bine platite, ci din cele modeste sau mici.
In viata ai dreptul sa alegi si daca alegerea ta este modesta si fara pretentii, nu vei avea niciodata determinarea sa ajungi in frunte si bogat.
Probabilitatea sa te imbogatesti din noroc pur este enorm de mica, si daca ai invatat probabilitati la matematica, atunci poti sa intelegi ca ai o sansa infima sa castigi la loto, potul cel mare. Dar, daca nici nu joci, atunci chiar iti elimini sansele de castig.

| ALGator a răspuns:

Conform studiului Dunedin există 5 tipuri de caractere, trei avantajoase și două dezavantajoase.
Caracterul cu care ești născut + mediul familial și social + norocul.