| Essence a întrebat:

Credeti ca mai faci ceva in ziua de astazi, in aceasta tara, cu absolvirea ASE? Si aici ma refer in primul rand la gasirea unui loc de munca.

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

In ziua de azi nu mai faci nimic cu nimic in tara asta, nimic nu mai merge. Fa ce-ti place ca sa poti face cu pasiune si sa fii foarte buna ca sa-ti poti gasi un loc de munca. De la ASE nu orice facultate e cu mari sanse de gasit loc de munca dupa absolvire, ti-as recomanda contabilitate, finante-banci, cibernetica si eventual marketing, restul sunt poezie si nu prea ai ce face cu ele dupa absolvire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sora mea si-a facut o firma de contabilitate, si-i merge bine. Nu stiu exact cum e treaba dar tine contul la mai multe firme s.a