| troleibuz a întrebat:

Credeti ca o sa dispara notarii in urmatorii zece ani?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt aproape sigur ca nu o sa dispara, in schimb este posibil sa aiba mai putin de lucru.

| doctorandus a răspuns:

Imputina din cauza informaticii si inteligentei artificiale: probabil.

Sa dispara de tot: nu, cel putin nu in viitorul apropiat.

| GabiDumitrescu a răspuns:

In maxim 5 ani dispar. 5 ani dupa ce mai trece un mileniu...

| gabicoo a răspuns:

Notarii nu! Troleibuzele însă Da! Cu siguranță!

| ReddY25 a răspuns:

Nu,nu cred.Inca sunt căutați

| troleibuz explică:

Inteligenta artificala.

"Când ai fost ultima oară într-un notariat să vezi cum se fac succesiuni una după alta sau câtă lume vine și pleacă în 2 - 3 ore?"
Am facut practica intr-un birou notarial anul acesta, se sta 2-3 ore pentru nimicuri care ar putea fi rezolvate de un calculator si mai putina birocratie.

| simplaexsistenta a răspuns:

De tot nu, partial da

| Sistemulxxl a răspuns:

Nu. Notarii sunt vesnici.

| Solann a răspuns:

Nu. De ce sa dispara?
Vor fi mereu pentru ca sunt tot felul de acte de facut si de autentificat. Acum chiar li s-au mai dat sarcini in plus (ex. divortul). Chiar daca se vor mai rari, sigur nu dispar in zece ani cum intrebi tu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Solann):

Ce acum? Divorturi la notar se fac de cand lumea...

| Solann a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Esti sigur(a) de asta?

| troleibuz explică (pentru GabiDumitrescu):

Divorțuri la notar se fac doar din 2011

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru troleibuz):

Posibil. Mai mult de 10 ani, oricum.