| DaReZon a întrebat:

Credeti ca pentru a te angaja ca programmer in Romania iti trebuie neaparat diploma? Am niste prieteni pe dinafara care au lasat colegiul si s-au angajat direct. Ma intreb daca in Romania se uita la tine chiar daca nu ai diploma dar in schimb esti bun...

4 răspunsuri:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Adevarul trist e ca nu esti bagat in seama daca nu ai pile asta e... poti sa fii cat vrei de talentat si cu ce diplome vrei...aici trebuie sa ai pile sad

| C0olmonkey a răspuns:

Poti sa fi cat de bun vrei tu, sa stii tot ca fara diploma in Romania nu ai ce cauta.
Sunt care au diploma si sunt prosti bata si totusi au un loc de munca, iar din nefericire sunt multi care stiu multe si nu au diploma si automat nici un loc de munca.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Conteaza experienta ta, diploma e egala cu 0, doar de fatada.
Asta 1 la mana.
Pe langa experienta profesioanala, uneori se angajaza numai daca ai pile sau dai grosu la cine trebuie.
De aici trage singur concluzile.
Succes!

| Narcis2007 a răspuns:

Poti fi angajat si fara diploma daca stii foarte bine programare...totusi e bine sa ai si diploma aia