| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că unele concursuri televizate de tip competiție din România sunt aranjate?
Adică e stabilit un câștigător de dinainte, chiar dacă se face mascarada competiției?
Mă refer la emisiuni de genul Bravo, ai stil! sau Puterea dragostei.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Presupun ca toate sunt regizate... cat sa "ofere" ceea ce ar intriga mai mult privitorul.

Cat despre castig, avand in vedere ca lumea plateste si "plateste", si cu bani... pentru a putea sustine nu stiu ce concurent, ar fi putin imoral, incorect si strigator sa nu conteze voturile oamenilor. Dar nu zic ca nu o fi asa.

Cat despre cele unde nu aleg telespectatorii, da... probabil ca si acelea sunt.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Tot ce este reality-show este regizat.

| Emma30555 a răspuns:

Sunt regizate, dar câștiga cine oferă cel mai mult rating și place publicului

| Mirel4412 a răspuns:

Se vede clar ca sunt facute pentru distractie, drama, cearta, nu pentru ceva serios. Clar sunt regizate.

| AnonimulMagic a răspuns:

Normal,toate sunt regizate!