| mirella_4348 a întrebat:

Crezi ca poti ajuta un profesor sa si publice cartile? Cum putem obtine o sponsorizare de 2000 ron?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai alege un magazin, apoi paseste treptat la sponsorizare cat mai mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti trimite e-mail-uri sau scrisori la mai multe firme mari, cu o descriere succinta a proiectului tau. Cauta adresele in www.paginiaurii.ro Poate cineva te v-a ajuta. Multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20 de milioane e o suma foarte mica. Pune-ti mana de la mana toti elevii si profesorii din scoala ( macar 100 de mii fiecare, daca sunteti 200 de persoane gata suma )si ajutati-l!

| z8 a răspuns:

Pt. a fi sponsorizat trebuie sa dai ceva in schimb. ( ex : sportivii fac reclama sponsorilor aparand la tv ). Nu stiu ce poate oferi profesorul ala. Sa se duca la o editura, sa-i vada cartea, si daca ei sunt de parere ca-i buna, o sa faca un contract si o s-o publice ei, dand un procent din vanzari autorului ( dreptul de autor )