| andreiultimate a întrebat:

Cu ce mă voi ocupa mai exact odată terminată facultatea de construcții de mașini (cu departamentul -ingenieria sistemelor mecanice.)

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cu incasarea ajutorului de somaj. Eventual un Mec, agent de vinzari, recuperator de credite... meserii de-astea in voga. Serios, tu la ce te asteptai sa faci aici cand te-ai apucat de aceasta superba facultate complet lipsita de perspectiva? Taica-meu a terminat TCM-ul ca tine, insa in anii 70. A lucrat vreo 15 ani ca inginer proiectant de scule, dupa care instructor auto niste ani buni, iar acum trage ca sofer pe un salariu de mizerie cit sa iasa la pensie la termen.

| FlowInCuvinte a răspuns:

Pai... o sa construiesti masini, sau o sa fii inginer in construirea masinilor, sau... o sa lucrezi la paza, in cladirea unde se construiesc masini.