| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se ocupa un Administrative Assistant? Si ce salariu are?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Să zicem că e mâna dreaptă a șefului.

Ce face? Acuma depinde de nr de angajați. Dacă slujba e la alimentara din colț. atunci probabil acest Administrative Assistant, printe altele, duce gunoiul și cumpără țigări pentru șef

Bula
| Bula a răspuns:

"Administrative Assistant" inseamna persoana ajutatoare in administratie.
Asta poate insemna de la caratorul de gunoaie la spalator de toalete si pana la lingator sau carator de hartii intr-un birou.
Salarul este cel negociat intre angajator si angajat, inscris in contractul de munca.