| victor334 a întrebat:

Cu ce se ocupă un copilot (ma refer la copilotul de la avion)? URGENT

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Are atat de multe indatoriri, exista atat de multe aparate la bord, plus exista situatii cand pilotul paraseste cockpit ul (se duce la baie, exista situatii de urgenta) trebuie sa existe cineva care sa prea conducerea

1 răspuns:
| emy a răspuns:

Din cate stiu,copilotul preia conducerea avionului in momentul in care pilotul,din diverse motive,nu mai poate sa conduca, in acel moment, avionul. Sper ca te-am ajutat. Te pup, pa, pa.