| Popescu0Ion a întrebat:

Cu ce se ocupa un medic legist? E ceva interesant, ca in filme, sau sta toata ziua cu mortii?

Răspuns Câştigător
| Marrythenight a răspuns:

Buna. Medicul legist se ocupa cu " descoperirea " cauzei decesului unei persoane. Poate lucra si cu oamenii vii, dar de cele mai multe ori, lucreaza cu morti. Pentru unii e o meserie scarboasa, pentru altii e ceva fascinant. ( cazul meu, eu vreau sa devin medic legist, am mai zis asta si intr-un alt raspuns ) Si, dupa multe studii, perfectionare, se pot lua bani frumosi. happy

2 răspunsuri:
| alexandru112211 a răspuns:

Te-ai uitat la CSI New York? Acolo e un legist si vezi cat de fascinant e happy