| carmenatyla5689 a întrebat:

Cu totii iubim muzica nu? si sunt sigura ca muzica va fi mereu ceva de viitor... ce joburi sau ahh nici nu stiu cum sa pun intrebarea sa fie cat mai clara... ce anume trebuie sa fac ca sa lucrez in muzica si sa fac bani cat de cat. Nu ma refer sa cant ca am o voce de spart termopane dar sunt si alte chestii legate de muzica nu e vorba doar de voce text si un pic de tehnica nu?!

2 răspunsuri:
| guardian18angel a răspuns:

Ar trebui sa mergi la o scoala de muzica, in primul rand pentru a invata tehnica de la cap la coada, in al 2-lea rand, sa fii langa alti oameni care invata, si printre oameni care au invatat deja (profesori) si in al 3-lea rand, sa poti face rost de diferite legaturi pentru a putea deveni cunoscuta in cazul in care excelezi la acele cursuri de muzica.

Exista tehnica si inca foarte multa happy vocea, talentul sunt nimic daca nu le lucrezi un pic.

Fa ce-am zis mai sus, si ar trebui sa ai o sansa buna pentru a deveni okay. Si nu... nu e usor, dar merita in cazul in care stii sigur ca-ti place asta.

| dennixtreme a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa canti vocal ca sa faci muzica, cu indrumare si exercitiu poti sa iti lucrezi vocea si sa iti faci un stil propriu care suna ok.

Daca ti se pare ca nu reusesti invata sa canti la un instrument.

Sau ai putea doar sa arati bine si sa ai o cariera bazata pe imagine, fara talent si cu muzica facuta pe calculator care stimuleaza mintile nedezvoltate. Asa se castiga cel mai usor bani.