| roby9 a întrebat:

Cum ajung agent de politie? Fara Academie si fara cele doua scoli de subofiteri, doar agent.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se popate ajunge agent de politie, fara sa faci anterior scoala de agenti, doar prin incadrarea din sursa externa, bineinteles cu indeplinirea conditiilor prevazute. Dupa incadrarea vei face cateva luni de cursuri. Pentru detalii si a afla daca si cand se fac asemenea incadrari intereseaza-te la biroul de resurse umane de la IJP din judetul tau.

| roby9 explică (pentru Ioandelasal):

Unde se fac aceste cursuri?

| Ioandelasal a răspuns (pentru roby9):

De regula se fac tot la o scoala de agenti de politie.

3 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Nu ai cum, decat daca vrei sa te faci agent de politie locala, atunci faci doar un curs de cateva luni happy
Sau mai e posibilitate sa urmaresti posturile se mai scot posturi din sursa externa cu incadrare directa, adica nu ma faci scoala, doar cursuri de cateva luni.