| Alecsandriii a întrebat:

Cum ajung manager de finante? Ce facultate se urmeaza? Cat de stresant e? Primesti satisfactie din acest job?

3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Si, in afara de ce ti s-a spus, afla ca nu te pun "manager de finante" imediat dupa absolvire. Va trebui sa te multumesti cu un post modest si apoi sa tot urci in ierarhie daca muncesti si meriti.

| Csander a răspuns:

Mai jos ai o intrebare pusa de controlor de trafic aerian sau asa ceva, la care ai spus ca esti foarteinteresat de aceasta meserie. S-a dus entuziamsul ala? S-a trecut la manager de finante?
Satisfactia o primesti din ceea ce faci si iti place tie, nu din ceva ce faci fortat. Pe langa asta, stresante sunt toate, ca doar te duci si lucrezi pentru cineva deci trebuie sa fii atent.

| IonitaMarias a răspuns:

1. muncesti
2. Facultatea din Romania
3. foarte
4. nu