| anonim_4396 a întrebat:

Cum ajung un bun neurolog sau cercetător independent în neurostiinte?(Ca Joe Dispenza)Întreb și eu asa poate pentru viitorul indepartat fiindcă îmi place tot ce tine de domeniul creierului.

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un bun neurolog. Facultatea de medicină plus rezidențiat. Pe cont propriu, nici o șansă. Întreb și eu asa. Ei, dacă întrebi num-așa, ia-te după Joe.

| dullcat a răspuns:

Trebuie sa urmezi cel putin o facultate in domeniu. Verifica parcursul profesional al acestui om pe care il admiri si te vei convinge ca nu e chiar asa usor.

| cartedecitit a răspuns (pentru dullcat):

Macar ai cautat cine e acela? e cineva care spune ca si a reconstruit coloana cu mintea.

| cartedecitit a răspuns (pentru dullcat):

Deci el nu se refera la medschoolsad. Nu vreau sa par dur, sau ceva de genul, dar am vrut sa ti arat ca arunci raspunsuri fara sa citesti despre cine e vorba, si nu e prima datasad

| dullcat a răspuns (pentru cartedecitit):

Cum este raspuns aruncat aiurea? Am zis ca trebuie cel putin o facultate in domeniu. Respectivul a studiat biochimie la Rutgers University, in timp ce op intreba zilele trecute de o facultate de istorie catalogata prost in Romania.

,, Dr Joe’s passion can be found at the intersection of the latest findings from the fields of
neuroscience, epigenetics, and quantum physics to explore the science behind spontaneous
remissions. He uses that knowledge to teach people how to heal their bodies of health
conditions, make significant changes in their lives, and evolve their consciousness."

,, He and his team have also studied gene expression, protein
regulation, immune response, neurotransmitter changes, telomere length, and variations in
bioactive cellular metabolic particles in both novice and advanced meditators." -
https://www.linkedin.com/mwlite/profile/in/drjoedispenza

Scrie pe undeva ca a stat sa tot scrie aceleasi intrebari pe TPU, cum face Op? Nu.Stai linistit/a ca am citit un pic despre el, mai ales ca nu e prima data cand este mentionat.:))

| cartedecitit a răspuns (pentru dullcat):

Da a studiat despre bla bla bla si, stiu si eu despre varsta si scurtarea telomerilor, nu inseamna ca sunt un neurolog, uite ce prostie maresad
Eu nu ma refer la partea cu neuroscience, uitate la ultimul com, neurolog sigur nu e, ca trebuie sa faca medicina, diploma.

| cartedecitit a răspuns (pentru dullcat):

Imi pare rau daca am aruncat aiurea, am crezut ca nu stii exact, dar nu schimba cu nimic, ca el e un quack,
Am gasit si unii cu holistica care zic la unul cu tip 1 ca se vindeca de diabet prin slabit, pentru ca are pompa, si sa renunte la insulina, astia cu holistica cam toti sunt fara medicamente, nu se impaca cu tratamentul medicului.
Iti dau ce link uri vrei, daca nu esti si tu ca big pharma este o companie mare si ei isi fac singuri articolele sau alte din astea, ca sa nu crezi in medicina moderna.

| cartedecitit a răspuns (pentru dullcat):

Da, cam atat, sa zicem ca nu l putem numi neurolog, dar sa zicem ca l numim neurscience, pentru ca de ce nu?
nu a facut medicina sa fie numit neurolog:(,
ok accept asta, dar de fapt nu accept pentru ca bum: https://nesslabs.com/the-rise-of-fake-scientists
https://www.thedailybeast.com/......udoscience
citeste, deci pe scurt el nu e cercetator, posibil a mintit despre diploma.

| cartedecitit a răspuns (pentru dullcat):

Ai grija in cine te increzi toata lumea isi spune medic si cercetator in ziua de azi:(,
https://www.youtube.com/watch?v=OwIp0mbv3Gc
daca e nevoie de ceva dovada sa ma crezi pot face poze la cartile din facultate:(, dar eu stiu sigur ca asta e un mincinos, si m-am saturat de ei, e plin netul de ei.

| dullcat a răspuns (pentru cartedecitit):

Persoana respectiva a intrebat cum poate ajunge ca el si raspunsul meu ramane valabil.Nu a intrebat despre cat de contestata e munca lui in domeniul medical. Daca ar fi intrebat asta, ti-as fi tinut partea.

| doctorandus a răspuns (pentru cartedecitit):

Toți terapeuții alternativi sunt nebuni și/sau escroci.

| dullcat a răspuns:

Nu trebuie sa imi demonstrezi nimic mie.laughing Citeste ce ti-am raspuns la mesajul privat.

| cartedecitit a răspuns (pentru dullcat):

Stiu, de asta am scris, daca scriai mai devremehappy