| Anaandreea11 a întrebat:

Cum ajungi ofiter psiholog? Stiu ca trebuie să ai psihologia și master, dar din câte am inteleg, mai trebuie să ai și altceva pe lângă asta. Cine stie precis, să mă ajute cu niște informații? happy

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faci facuiltatea de profil si masterul si apoi, daca au locuri libere, mergi la ei (MApN, MAI, SRI, etc) si te incadreaza din surse externe. Totul pana la maxim 40 de ani.

| CodrutElian1990 a răspuns:

In armata sunt de regula functii de psihologi incadrati ca civili. Avantajul este ca civilii primesc in armata un spor de 25% la salariul pe care-l au si in viata civila. In alte ministere si formatiuni nu stiu cum este.