| anonim_4396 a întrebat:

Cum ajungi pilot de elicopter SMURD si care este salariul unui debutant?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Absolvind școala de aviație, având vechime de zbor cu elicopterul, cursuri etc.
Despre salariul, nu cunosc, dar e posibil ca să aibă o sumă fixă plus sporurile.

| johnnny123 a răspuns:

Cred ca un prim pas necesar pentru a deveni pilot de elicopter SMURD este sa devii pilot de elicopter.

Pana sa te intrebi "care este salariul" mai ai de parcurs cativa pasi importanti.