| andreea273 a întrebat:

Cum anume imi aleg specialitatea la facultatea de medicina.De ex. eu vreau anatomie sau fiziologie. Voi face doar aceasta specializare in perioada celor 6 ani?(dau funda, se intelege)

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

La facultate nu iti alegi specializarea ci dupa ce termini cei 6 ani de medicina generala si dai examenul de rezidentiat. Dupa acest examen in functie de nota care o iei iti poti alege specializarea. Ce a spus utilizatorul de mai sus e total neadevarat

2 răspunsuri:
| subfocus a răspuns:

In primii doi ani faci medicina generala, abia din anul 3 faci pe specialitate. pai gandeste-te ce vrei sa faci tu, care te atrage mai mult

| Dana211 a răspuns:

Si nu exista specializare de anatomie sau fiziologie nici dupa ce termini ele existand in cadrul altor specializari ( chirurgie sa zic pentru anatomie si fiziologie patologica de exemplu pentru fiziologie cum vrei tu). Si da in timpul facultatii faci din toate