| Chillcs a întrebat:

Cum aplic pentru un job pe ejobs?

Răspuns Câştigător
| Felix2009 a răspuns:

1. Iti faci cont
2. Te loghezi pe contul tau
3. Selectezi job-ul care te intereseaza (poti sa-l si salvezi)
4. Esti atent la cerinte sa vezi daca le indeplinesti
5. Iti creezi un CV
6. Daca indeplinesti cerintele job-ului respectiv, apesi butonul"aplica" si iti apare o fereastra in care te intreaba daca aplici numai cu CV sau daca pui si o scrisoare de intentie.
7. Bifezi ca aplici cu scrisoare de intentie
8. Faci o scrisoare de intentie dupa sabloanele de pe site, dar tinand cont de datele tale
9. Apesi "Aplica".

| Chillcs explică (pentru Felix2009):

Mersi, dar se pare ca am alta problema. Intru pe mail ca sa validez contul. Dau click pe linkul acela care ti-l dau ei, spune ca totul este ok. dar pe site-ul lor imi zice ca nu am contul validat.

| Felix2009 a răspuns (pentru Chillcs):

Intri pe eJobs, dai click stanga sus pe "Candidati intra in cont" daca ai deja cont, sau pe "cont nou" daca nu ai unul.
Tastezi numele de utilizator pe eJobs sau adresa de e-mail pe care ai dat-o la crearea contului.
Mai jos tastezi parola.
Daca nu mai stii parola, dai click pe "am uitat parola".
Vei primi o notificare prin e-mail.
Daca iti creezi cont nou, urmezi instructiunile de pe site.

| Voda_Tina_1963 a răspuns (pentru Felix2009):

Ajutama sa-mi fac cont.

5 răspunsuri:
| Felix2009 a răspuns:

Trebuie sa-ti faci un cont si sa fii logat, sa-ti faci un CV pe care il trimiti (prin apasarea butonului "aplica") impreuna cu o scrisoare de intentie.

| anutza6117 a răspuns:

Pai:scrii numele, orasul, domeniul in care vrei sa lucrezi, experienta si gata