| ARF a întrebat:

Cum ati caracteriza meseria de medic?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

O meserie serioasa, care cere si ea la randul ei multa seriozitate, dedicatie, ambitie.
Trebuie sa inveti mult pentru a ajunge medic si sa nu renunti asa usor.
E o meserie " scarboasa " pentru unii.
Salvezi oameni, asta e tot ce conteaza.
Dar trebuie sa fii si competent. De exemplu daca gresesti o operatie, adio serviciu!
Bafta!

4 răspunsuri:
| Own3r a răspuns:

Ce zice tyron + spaga la greu luata pentru operatii laughing

| Sadop a răspuns (pentru Own3r):

laughing). Eu am spus ce ar fi normal. Ca in unele spitale, din unele tari, se da spaga la greu, partea a 2-a.
Dar sa stii ca sunt doctori care sunt dedicati meseriei si nu fac asta doar pentru spaga sau ciocolata pe care i-o pune domnu` pacient in buzunarul de la halat.

| Own3r a răspuns (pentru Sadop):

Nu toti...dar marea majoritate asta fac.
Cand bunicul meu era pe moarte, pe patu de spital si doctorita stia ca nu mai are nici o sansa, nu o mai vrut sa ia absolut nimic..Depinde si de circumstante sa stii happy

| BlackDarkAngel a răspuns:

In cateva cuvinte:,, oameni salvati"