| NiceBaby a întrebat:

Cum credeti care profesie este mai buna designer vestimentar sau economist [ceva la banca]...
problema e ca nu stiutiu ce sa aleg
Designul imi place dar nu cred ca e platit atit de bine ca la aia de la banca si cred ca as reushi si la economie dar inca de mica imi place designul...
imi dati pls sugestii e ftt important pentru mine.[[funDitsa dau daca ma ajutati ]]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca poti sa te faci si economista bravo tie.Scoala n-o sa ti-o ia nimeni niciodata.In plus, daca ai talent si la facutul de haine, cu atat mai bine. Fa scoala de economie iar pentru design fa cursuri in paralel.

5 răspunsuri:
| Mihai300_6475 a răspuns:

Dar, in viata faci ce iti place? ca pana la urma una ai...ai incredere in tine si fa ce iti place cu adevarat.Alergam dupa bani, tare m-ar surprinde sa muncesti 10 ani sa faci ceva si apoi sa mori subit intr-o viata chinuita...

| rhadoo a răspuns:

Sa stii ca daca iti doresti intr-adevar sa faci ceva in viata trebuie sa iti urmaresti dorintele. Ceea ce iti place vei face mai bine -decat sa fii o economista frustrata, nefericita si prin urmare fara performante, mai bine esti un designer bun. Sa stii ca eu conosc designeri care castiga foarte bine, chiar eu am de gand sa imi deschid peste 2-3 ani o firma de profil ori de design interior ori vestimentar cu angajati creativi. Poate te angajezi la mine laughing) Mult noroc!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cea mai buna profesie este aceea pentru care ai calitati si iti face placere sa o practici.
Ambele profesii sunt bune din punct de vedere financiar(cu un plus pentru designer daca esti foarte bun), dar ambele presupun multa munca. De aceea te-as sfatui sa alegi ce-ti place mai mult, altfel ai putea ajunge sa-ti blestemi zilele. O alegere fericita si succes!

| cIpRi179 a răspuns:

Fa ce iti spune inima. Ce iubesti mai mult! Banii nu aduc fericirea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu alege-ti o profesie care stii ca te reprezinta si ca vei face fata, devii cea ce esti... ce nu-i asa? stiu ca banii iti fac viata mai usoara, dar nu cred ca vei avea o viata fericita daca vei trai numai cu gindul sa faci bani.alege frumosul daca crezi ca te reprezinta, daca vei avea imaginatii frumoase, ca doar designul e ceea ce tu iti imaginezi si ceezi, vei avea si bani...parerea mea