| BaNkIeE a întrebat:

Cum credeti ce profesie e mai buna? Arhitectura sau stomatologia?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Stomatologia mi se pare mai frumoasa si mai de viitor.Mereu o sa existe probleme medicale la dantura si practic daca stii sa iti faci meseria bine si reusesti sa intri la o clinica de stomatologie sau sa iti faci propriul cabinet medical o sa castigi bani decent.happy
Succes.

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Alegerea trebuie sa fie exclusiv a ta, insa pe mine daca m-ai intreba, as opta pentru stomatologie. Ambele sunt platite bine, insa ca absolvent al unei facultati de arhitectura mi se pare mai dificil sa-ti gasesti un loc de munca.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Stomatologia, de departe.

| hasiuc a răspuns:

Daca te mancan cour si alegi stomatologia nu da la UMF Iasi, iti trebuie cam 3500 de euro numa spaga sa treci!, cauta o facultate mai normala la cap nu plina de arabi imputiti si cu bani. Profesorii is niste JIVINE courve prostituate care dau ca courvele 5 pe bani! Iti recomand Galatiul!

| hasiuc a răspuns:

Nu te va invata NIMENIA NIMIC in facultate. Cauta un medic dispun sa te ajute sa te invete meserie!
Asta e realitatea din pacate. Acolo merg doar JAPITE CU BANI!

| Krooze a răspuns:

Sunt doua meserii total diferite... Fa-ti o lista cu calitatiile si defectele tale si apoi hotarasti. Pe baza calitatiilor iti alegi meseria( amandoua sunt bine platite, cu conditia sa-ti placa si sa faci cu pasiune). Bafta in alegerea pe care o vei face!