| anonim_4396 a întrebat:

Cum descrieți voi succesul?
Și ce părere aveți despre persoanele publice care confunda celebritatea cu fericirea?

5 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Succesul? Să ai bani, case multe, etc
Iar despre "celebritățile pomenite", nu știu.

| Sn4k3 a răspuns:

Succesul e ideea fiecaruia de viata buna, iar la a doua intrebare, e cam o prostie sa le confunzi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Succesul este consecința unui lanț enorm de eșecuri depășite. Iar cum eșecurile nu există doar pentru cei ce cred în ele, succesul este un sir binar de tipul 0.0.10...

| RAY a răspuns:

Asta e o intrebare la care nu prea exista raspuns, fiecare vede succesul diferit, pentru mine daca faci ce iti place, progresezi, esti creativ, o sa ai succes, dar nu bani aduc fericirea si drumul spre scopul tau, desigur ca nu doar bani conteaza si sanatatea ta si iubirea si multe alte lucruri, daca esti insurat, ai 2 copii, un loc de munca, o nevasta de ce nu ai fi? sau de ce ai fi? genul asta de intrebari sunt bune cand ne intalnim noi pasionati de filozofie la o bere si un mic si dezbatem aceste probleme

| Sabs28 a răspuns:

Foarte interesanta intrebare. Succesul pentru mine este sa te trezesti in fiecare zi facand in mare parte ce vrei. Ma indoiesc ca persoanele publice confunda celebritatea cu fericirea. Mai degraba se exclud