| ColdHeart a întrebat:

Cum e sa fii psiholog?
Cat se castiga?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de prea multi factori ca sa ti se poata spune o suma

| ColdHeart explică (pentru Adry05):

Dar o aproximatie?

| Adry05 a răspuns (pentru ColdHeart):

Fata mea, exista niste factori intelege. Oras, incepator, faptul ca alegi sa lucrezi la stat sau in privat, la ce facultate ai pregatirea etcc.

| ColdHeart explică (pentru Adry05):

Un exemplu macar laughing

| NLS a răspuns:

In Romania nu se castiga cine stie ce.
Foarte putina lume merge din proprie initiativa la psiholog.
Iar cei din scoli din cate stiu, sunt platiti de conducerea scolii, deci, salar de profesor.
Alta e viata afara. Acolo chiar e meserie banoasa.

| Peridava a răspuns:

Mult. Dar trebuie sa asculti toate prostiile, de la toti cei cu probleme. Stresant.

| ColdHeart explică (pentru Peridava):

Mai ales daca sufera de traume respectivi.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Este o meserie frumoasa, stresanta. Acum depinde de fiecare psiholog si de cazul pe care il are. Un psiholog bun cere si 100 de lei pe o sedinta, dar in general 50 de lei pentru sedinte usoare. Terapii si restul costa mult mai mult. In Romania nu se castiga atat de mult, dar pe viitor poate li se deschid mintile oamenilor

| ColdHeart explică (pentru Viitorulapropiat):

Daca o sa li se deschida mintile nu ar mai avea nevoie de psihologi laughing
Multumesc!