| AlexBosssteaua a întrebat:

Cum e sa lucrezi ca sofer la fan courier, sameday, gls? Unde e mai bine sa lucrezi? Salariul unde e mai mare?

4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Iti recomand mai bine sa te uiti si ce fel de sefi ai si ce fel de colegi cocalar nesimtiti cu șorici in loc de obraz ai
sau poate ca ai colegi si sefi mai de calitate la cealalta firma
dar salariile sunt mai mici

depinde daca pentru tine este importat si in ce mediu lucrezi

eu in loc de un mediu nociv pe bani mai multi si un mediu ok cu colegi mai culti
as alege firma unde mă respectă oamenii

| Violleta2022 a răspuns:

Salariul nu-i mare, dar depinde cat de multe ture iei tu si cate zile lucrezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani de soferie ai?
Fiindca la curieri si soferi profesionsti nu se accepta soferi incepatori.

PS Nu am inteles ce vrei sa spui prinL "sameday, gls"? poti sa clarifici?

| MrStake a răspuns:

Nu stiu in ce judet e sediul in care vrei sa te angajezi sau cat face un sofer dar din experienta salariul este mic. Arunca bonuri de masa de 15 lei per tura si un bonus ca sa te tina prin jur mai mult