| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

Cum e sa lucrezi la HCL/HR? Este stresant? Trebuie sa lucrezi doar la calculator?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai dacă nu ai habar de nimic, de ce nu te documentezi pe google, Youtube

| RAY a răspuns:

Pro
- 25 zile de CO, zilele naționale libere;
- echipă minunată;
- manager foarte bun, implicat;
- interacțiune la nivel global;
- international environment.

Contra
- mărire salarială mică;
- posibilitate de avansare după 18 luni in companie;

Fost angajat 2022 - Full time - Iasi - Analist Resurse Umane
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Recomand această firmă cunoscuților.

https://www.undelucram.ro/......ucru-48883

| Violleta2022 a răspuns:

Ca HR este foarte destul de stresant, fiindca nu lucrezi doar pe computer ci si pe real, direct cu oamenii, care vin sa discute cu tine, ca moderator care moderezi conflictele, ca persoana care obliga pe ceilalti sa respecte linistea, ordinea la loculd e munca, care poate sa dea avertizment celor rebeli sau betivi, care poata sa desfaca contarctul de munca si sa fie amenintata cu bataia samd.