| Anonim20000000 a întrebat:

Cum este facultatea de Chimie Medicala? Unde poți sa lucrezi după terminarea facultății? Cât de greu îți găsești loc de muncă? Cât de grea este facultatea? Cata chimie trebuie sa știi la începutul facultății?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cat mai perfect chimia 7-12.

| Lukasssz a răspuns:

Meh e buna si e de viitor.Intrebare e, esti la profil uman sau real?

| Werrich a răspuns:

"Absolvenții programului de studii universitare Chimie medicală vor lucra în echipe interdisciplinare și vor fi capabili să folosească tehnici analitice pentru a sintetiza și testa noi produse farmaceutice și pentru a dezvolta mijloacele cele mai rentabile și mai ecologice de producție." Poti sa lucrezi in cercetare la producatorii de medicamente precum Zentiva, GlaxoSmith etc.