| Pati2500c a întrebat:

Cum este facultatea de drept din academie? Ce ies de acolo si cu ce ma voi ocupa? E diferit de osp?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"facultatea de drept din academie? Ce ies de acolo"

un eminent absovent, desigur care se va ocupa cu ceea ce va fi in stare

| Pati2500c explică (pentru sierra1):

Ai raspuns ca sa te afli in treaba, daca nu esti in stare sa dai un raspuns competent nu te mai baga

| sierra1 a răspuns (pentru Pati2500c):

"Ce ies de acolo si cu ce ma voi ocupa?"

ești mândră de jaful de exprimare?

totuși, cred că te vei ocupa cu șomajul

| Pati2500c explică (pentru sierra1):

Aici pe site nu suntem la intrecere in exprimare, m-am exprimat ca sa inteleaga toti. Daca nu iti convine eu zic sa te opresti din observatii nimeni nu i perfect. Cu somajul cred ca te ocupi tu, ia spune cum e laughing))

| sierra1 a răspuns (pentru Pati2500c):

~Aici pe site nu suntem la intrecere in exprimare~

din RESPECT pentru cei ce ți-ar putea răspunde, rupe-te-n figuri să scrii corect

și până să intrebi ce "ieși" dintr-o facultă, agită-te să iei bac-ul și să INTRI la faculta aia. Nu cred că pricepi dar totuși, ți-am spus

| Pati2500c explică (pentru sierra1):

In loc sa iti pierzi timpul pe site aici sa raspunzi la toate intrebarile ca la un concurs eu zic sa iti vezi de ocupatia pe care o ai. Nu cred ca am deranjat pe nimeni in afara de tine cu exprimarea mea. Dar ca sa nu mai stai asa frustrat uite voi reformula : dupa facultatea de drept urmata in cadrul academiei de politie cu ce ma voi ocupa, politie judiciara probabil in cadrul institutiei MAI, dar voiam sa stiu ce mai exact. Totusi tin sa iti amintesc ca nu m-am exprimat gresit in prima intrebare. Am spus :,, ce ies ‘’ este o adresare corecta si daca ai fost la ora de gramatica ai observa ca este corect, verbul (a iesi ) are doua sensuri si iti voi da si 2 exemple : 1) Dupa facultate a iesit doctor. 2) A iesit cu prietenii in oras. Si sincer nu cred ca te a incomodat cu ceva, dar ce sa facem asa suntem noi comentam sa ne aflam in treaba. Te las acum pentru ca spre deosebire de tine nu am asa mult timp liber. Si daca am gresit cu ceva gramatical cauza este graba sau tastatura, pentru ca dupa cum spuneam nu toti dispunem de timp liber si pana la urma suntem oameni nimeni nu este perfect. Acum iti doresc multa bafta in viitor, daca ma poti lamuri cu intrebarea bine, daca nu oricum o sa ma interesez undeva.

| sierra1 a răspuns (pentru Pati2500c):

" ca sa nu mai stai asa frustrat" :

DACĂ (subliniez, DACĂ) intri la academia de poliție n-ai nici o treabă

| Pati2500c explică (pentru sierra1):

Ok laughing) mersi frustratule pentru atentia acordata

| sierra1 a răspuns (pentru Pati2500c):

"mersi frustratule" - ce sărăcie de vocabular! toți v-ați blocat pe cuvântul ăsta? altul mai știi? ia caută și tu la dex ca analfabetul ăla de... cum îi zice?

| Pati2500c explică (pentru sierra1):

Ce sa facem si noi laughing) n ai mai tacut