| VivianneMnt a întrebat:

Cum este la facultate la teatrologie? Cam in ce constau cursurile si ce sanse sunt sa imi fac o cariera din asta?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Teatrologie? O noua denumire?

| VivianneMnt explică (pentru darrio2007):

Nu stiu la ce te referi, sau daca exista o alta denumire inainte. dar teatrologia e ceva gen critica/jurnalism teatral

| darrio2007 a răspuns (pentru VivianneMnt):

TEATROLOGÍE s. f. Disciplină care se ocupă cu istoria, teoria, estetica și critica spectacolului, cu literatura dramatică, precum și cu organizarea și conducerea teatrelor. — Din teatru.Sursabig grinEX

| VivianneMnt explică (pentru M4riusT):

Multumesc, dar ma interesa parerea unui student.