| anonim_4396 a întrebat:

Cum este la facultatea de psihologie? Cam ce, cum se face?

2 răspunsuri:
| JesterRO a răspuns:

Iti creezi o logica cat mai rationala, te testeaza...si de multe ori te auto-testezi fie ca vrei sau nu. Usor, usor, pe an ce trece, inveti tot mai bine cum sa vorbesti cu oamenii pentru a-i testa si ulterior pentru a-i trata (psihopedagogie). Multe altele...nu stiu sa-ti zic concret ce se mai face, caci nu sunt la o astfel de facultatehappy. Dar e buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde si in ce oras si daca vrei la stat sau la particular; eu pot sa iti spun numai despre Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei, Universitatea Bucuresti, fiindca sunt de 2 ani studenta acolo. Nu pot sa ma plang, este valabila aceeasi regula ca peste tot: cine vrea invata, cine nu, nu! Oricum nu pot sa ma plang de profesori, majoritatea sunt si buni pedagogi. Materia este oarecum stufoasa, dar nu mai mult decat la alte facultati, iar orarul mai mult decat lejer, iti da timp pentru practica, pentru aprofundare etc. Cam asta ar fi, daca mai doresti sa afli ceva anume, ask. big grin