| ami27 a întrebat:

Cum este la liceul de filologie? Şi la ce liceu trebuie să dau pentru a deveni profesoară de limba română?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Liceul nu prea conteaza, desi util ar fi unul de filologie. Important e sa faci facultatea de litere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea conteaza liceul, apropo, profilul este filologie. Daca nu stii deloc matematica, e ok....cu toate ca in a-9-a si in a-10-a e posibil sa dai de unii profesori care sa aiba pretentia sa ai aceleasi cunostinte precum un elev de la real la materiile de profil (fizica, mate chimie, sunt multi care raman corigenti).