| bleakk a întrebat:

Cum este mai sigur sa inveti, sa termini o facultate si sa ai un job bine platit sau sa incerci sa te avanti intr-o afacere? Merita riscul ce spuneti

Răspuns Câştigător
| BenWilde a răspuns:

Facultatea inseamna o dezvoltare inceata, dar sigura. Afacerile sunt o dezvoltare rapida, dar cu foarte multe riscuri. Eu, de exemplu vreau sa le combin. Vreau sa termin o facultate, sa am un venit sigur, si dupa ce strang niste bani, ma apuc de afaceri, pentru ca venitul din joburi este limitat, pe cand la afaceri nu este.

2 răspunsuri:
| MotanAndrei a răspuns:

Daca termini o facultate, nu o sa ai un job bine platit. Doar daca ai relati, o sa ai un job bine platit, in rest nu. Iar sa te avanti intr-o afacere, merita tot riscu. Daca incepi cu pasi marunti, ajungi la un moment-dat sa faci salturi spre succes si profit. Doar daca ai sprijinu necesar si sa-ti doresti sa realisezi ceva. Funda?

| ElenaSA a răspuns:

Incearca sa ai un job, sa ai experienta si, in paralel, sa dezvolti o afacere.