| StefaniaElena17 a întrebat:

Cum fac să intru în poliție mai repede chiar dacă am 18 ani și seralul încă îl fac?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In orice caz, ca sa ajungi la Politie, trebuie sa fii terminat complet liceul si sa fii luat BAC-ul, asta este o conditie obligatorie si eliminatorie, indiferent ca ai varsta de 18 ani.
Pune mana serios si invata, deranjeaza profesorii la ore si cere-le sa explice anumite probleme, intreba-i, cere-le de lucru daca tot stati in casa si nu faceti nimic, ca-i numai in avantajul tau sa inveti, fiindc ai de sustinut BAC-ul.

Retine: fara BAC luat nu ai cum sa ajungi vreodata la Politie!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Termina liceul, ia bacalaureatul si apoi dai la Politie.
Nu te acceptă altfel.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, fara un liceu terminat si fara Diploma de BAC, nu ai cum sa intri la Politie.

| StefaniaElena17 explică (pentru Violleta2022):

Și cum procedez dacă sunt la seral

| Violleta2022 a răspuns (pentru StefaniaElena17):

Mergi in fiecare zi la cursuri de liceu, doar ca nu sunt ziua ci dupa amiza, de la ora 16 sau 17 la ora 20 sau 21.
Deoarece la seral se fac maxim 4 ore pe zi, liceul dureaza 13 ani si la sfarsit poti sustine BAC-ul.

| StefaniaElena17 explică (pentru Violleta2022):

Îmi va fi greu fiindcă la noi în liceu nu prea s-a făcut matematică vin profesori și stă pe Facebook și la jumătatea orei ne dă o definiție și pleacă când se sună

| Violleta2022 a răspuns (pentru StefaniaElena17):

Fiindca profesorii nu vad interes din partea voastra.
Ia intreaba-i, roaga-i sa lucrati in clasa, sa rezolvati exercitii
si probleme, sa vezi cum lasa telefonul si faceti matematica.

| Violleta2022 a răspuns (pentru StefaniaElena17):

In orice caz, ca sa ajungi la Politie, trebuie sa fii terminat complet liceul si sa fii luat BAC-ul, asta este o conditie obligatorie si eliminatorie, indiferent ca ai varsta de 18 ani.
Pune mana serios si invata, deranjeaza profesorii la ore si cere-le sa explice anumite probleme, intreba-i, cere-le de lucru daca tot stati in casa si nu faceti nimic, ca-i numai in avantajul tau sa inveti, fiindc ai de sustinut BAC-ul.

Retine: fara BAC luat nu ai cum sa ajungi vreodata la Politie!

| ReddY25 a răspuns:

Liceul absolvit plus diploma de bacalaureat, exact cum au scris colegii mai jos.Succes!