| StrongHeart a întrebat:

Cum faci un cv bun, daca este un domeniu nou in care nu ai experienta?

2 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Te duci pe ejobs... si iti faci CV acolo, efectiv completand un formular, oricum ala e cel mai tare motor de cautare de job-uri din tara asta si mi-am gasit job BUN in IT in 2 (doua) zile mari si late, iar apoi 3 saptamani am fost sunat de alti doritori big grin

| MValentin a răspuns:

Intai te axezi pe designul cv-ului. Sa fie frumos asezat anumite titluri ingrosate liniute etc. Apoi folosesti detalii despre tine precum bun initiator sau limbile vorbite, trebuie doar sa stii sa adaptezi sa te pliezi cerintelor