Întrebare recomandată | Adelinvatafu9988 a întrebat:

Cum îmi găsesc vocația dacă nu sunt bun la nimic

????

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand ti foame ce faci

| Violleta2022 a răspuns:

Abia ai intrat la liceu, deci relaxeaza-te si bucura-te de vara asta, iar din tomana apuca-te serios de invatat, ca in cei 4 ani de liceu sa fii foarte bine pregatit si te vei maturiza tu, gansindu-ti si vocatia.

| Adelinvatafu9988 explică (pentru Violleta2022):

Sunt a 12 a

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adelinvatafu9988):

In cazul asta, spune-ne la ce esti tu bun?
la ce materii ai note mari?
ce anume ti-ar place sa faci in viata ta?

| johnnny123 a răspuns:

Cam greu să-ți găsești vocația dacă pornești de la premisa că "nu ești bun la nimic"...

Întrebarea este: Cât de mult ai încercat până acum?

| Madaxo97 a răspuns:

Încerci cât mai multe lucruri, joburi, cursuri, voluntariat, activități artistice chiar, si vezi ce anume îți face placere cel mai mult, acolo e vocația ta.

| LisaJulie a răspuns:

Ce ai încercat pana acum? Poate nu ai încercat destul, încearcă cât mai multe lucruri

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Poti te rog sa-ti faci testul 26- aici : https://www.treningmozga.com/ro/iq/iq-test.php?
sa te pot ajuta in continuare?

| FreddieM a răspuns (pentru HUAWEHUAWE):

Scuze, ce treaba are inteligenta cu vocatia? Poate omul are vreun talent natural încă nedescoperit. Trebuie doar sa i se ofere șansa sa-si testeze abilitatile și sa le exploateze ca să-și dea seama ce drum sa urmeze în viitor. Are sens ce zic eu?
Cheers

| Xena20 a răspuns:

Sunt foarte puțini oameni care chiar și-au găsit vocația, deci nu te mai preocupa de asta. Găseste doar ceva ce crezi că poți face