| Behaviour a întrebat:

Cum imi pot da seama daca sunt facut pentru profesia de medic?

13 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu poți să îți dai seama acum în timp o să poți!

| Mayar a răspuns:

Cum stii?
Trebuie sa iti placa animalele. Sa rezisti cand cineva e accidentat si ii curge sange, sa ia taria accea. Sa iit vina pe moment o idee cum sa salvezi pe cineva daca ii e rau pe strada sau altundeva. Sa iti placa chimia neaparat + biologia.
DEci daca de exemplu, te fascineaza eu stiu ce chestie la biologie - anatomie, etc. Asa stii. Daca fugi mancand pamantul cand vezi ca la cineva ii e rau sau ca ii curge sange, sau iti vine si tie sa lesini, atunci mai bine renunti.

| unprietenaproape a răspuns:

Iubesti oamenii. O sa stii asta atunci cand vei fi la liceu si va trebui sa decizi ce vrei sa faci in viata, ai o multime de variante iar dintre toate vei alege doar una., cea mai potrivita pentru tine

| Biiskrem a răspuns:

Nu poți ști exact... Te poți axa pe asta dacă ai o anumită înclinație spre partea de biologie, dacă îți place, dacă stăpânești materia. Trebuie să ai o anumită dexteritate... big grin
Și eu m-am întrebat asta happy Dar sunt mică pentru a mă hotărî spre ce domeniu mă îndrept. Totuși, tind spre asta.
Poți încerca niște teste pe internet. Mie mi se aprinde beculețu' și chiar dacă nu posed anumite informații, am o intuiție ciudată și rezolv subiectele.
Numai bine.

| unprietenaproape a răspuns (pentru Biiskrem):

Ce fel de teste? Imi poti da si mie un site, te rog

| Biiskrem a răspuns (pentru unprietenaproape):

Am descărcat o aplicație pe tabletă, „Știi sau nu?"
Am început să le fac din curiozitate și uite că am descoperit o chestie interesantă - pentru mine- laughing
O zi frumoasă.

| AdiTorrent7 a răspuns:

Trebuie sa vezi daca te poti pune in serviciul celorlalti fara sa fii tentat sa te lasi corupt;

| AdiTorrent7 a răspuns:

Trebuie sa poti face fata stresului chirurgical;

| AdiTorrent7 a răspuns:

Trebuie sa pui pasiunea inaintea satisfactiei financiare;

| User2 a răspuns:

Asta ar trebui sa stii tu. Daca te pricepi la chimie si matematica, fizica, asta in primul rand si apoi daca iti place sa ajuti oamenii la nevoie de genul. Daca e bolnav ii dai o pastila nu-l lasi sa moara.

| Biiskrem a răspuns (pentru User2):

De ce nu ai menționat nimic de biologie? Repede, mate și fizică. Ce e mai important, pauză.
Dacă ești om normal că-i dai o pastilă, ai instinctul de a-l ajuta.
Nu mai da răspunsuri la repezeală. phbbbbt

| georgianageo13 a răspuns:

Daca ai inclinatii inspre acesta mesetie atunci da.

| LiliaDuminica a răspuns:

Dacă vă place să ajutați oamenii să fie sănătoși, dacă nu vă este frică să faceți ceea ce face un medic zi de zi, ani la rînd, dacă visați la asta, răspunsul e pozitiv.