| ccvcosty a întrebat:

Cum imi pot face o calificare

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Facand o scoala sau un curs.La ce anume vrei sa faci.

| Andreicovici a răspuns:

Urmezi unul din cursurile de calificare pe care le gasesti afisate suta la suta la centrul de somaj din cadrul directiei de munca din orasul tau sau in cadrul unei publicatii locale de anunturi. Sfat:ar fi bine sa si ai inclinatie sau talent pentru ceea ce vrei sa faci.In general cursurile se fac prntru meseriile care sunt deficitare si sunt cautate pe piata.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin cursuri de calificare/recalificare!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici,
http://www.cursuri-calificare.eu/faq/
Te pup!

| Simion_Alyen_1997 a răspuns:

Ar putea cineva sa ma ajute si pe mine eu anul acesta termin o scoala in tsrainatate
o clasa de a 9 certificat de capacitate profesional cu acceasta as putea face aici o scoala dar nu de barman pentru ca nu exista si atunci as vrea sa o fac in Romania o scoala de calificare va rogggg mult vreau in raspuns