| catalinadulcika a întrebat:

Cum înveți tabla înmulțiri mai ușor
dau fundă cu cea mai mare plăcere

2 răspunsuri:
| mulinobianco a răspuns:

Scumpo! E atit de dragut sa citesc intrebare pe TPU de la un copilas micut care e la inceput de viata! Sincer ti-o zic! Uite un sfat: lucreaza zilnic cite un pic (si la mate si la romana) si daca nu te vei lenevi acum, mai apoi daca de asemenea vei munci, atunci vei deveni om cu litera mare happy Sper ca intelegi la ce ma refer... nu vei avea problema "miine am proba la matematica","miine am teza","media e prea mica si nu ma vor admite la universitate". Succes scumpo si nu uita, in fiecare zi munceste cite un pic, ca mai apoi sa nu ai probleme cu nimic, inclusiv si cu tabla inmultirii! happy

| Bdtd04 a răspuns:

Draga catalina, eu tabla inmultirii am invatat-o asa: in fiecare zi ma jucam. Faceam grupulete de obiecte. puneam 3 grupulete iar in fiecare grup aveam 2 bile de ex. Iar atunci numaram fiecare bila. (2x3 =6) si tot asa cu fiecare tabla.