| DoctorOtker22 a întrebat:

Cum îți alegi meseria şi cum îti dai seama dacă o să ți se potrivească? Eu cred că aş vrea o carieră în poliție dar nu sunt sigur 100%... Deci voi cum ati reuşit să găsiti cariera care vi se potriveşte?

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

În primul rând, după ce iei bacul, da i admitere la academia de poliție și vezi dacă te admit. Dacă Da, vei vedea pe parcurs ce specializate ti se potriveste la facultate.

| RobertMoon a răspuns:

Fă cat de multe teste de carieră, iar în urma rezultatelor ia în calcul ce meserii îți ies.