| dearazvan a întrebat:

Cum ma pot angaja la un call center? Va rog imi poate raspunde cineva? M-ar interesa foarte mult dar sincer nu am nici-o informatie. Va multumesc!

3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pai, cauta pe ejobs sau alte siteuri de joburi anunturi. Sau in ziare la sectiunea de oferte locuri de munca. Sunt destul de multe companii care au nevoie de oameni la call center, ar trebui sa gasesti usor anunturi. Sau, varianta old fashion, mergi la companiile care ar putea avea call center: firme de telefonie, de internet etc. si iti depui cv-ul in ideea ca atunci cand se elibereaza un post, te pot cauta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu lucrez la Linea Directa Communications. Poti sa ti depui cv-ul pe adresa hr.ro@linea-directa.eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a te angaja la call center nu trebuie sa astepti sa apara un anunt pe site-urile de recrutare ci iti poti trimite direct cv-ul pe adresele de internet ale companiilor de call center. Cauta pe google adresele catorva companii, intra pe paginile lor de net, si acolo de obicei vei gasi o rubrica numita cariera, unde-ti poti uploada cv-ul. daca vrei si informatii despre firme, inainte sa te duci la interviu, poti intra pe www.desprefirme.ro unde, dupa ce tastezi numele firmei dorite, vei gasi discutii ale celor care au lucrat acolo sau au fost la interviu. ti-l recomand cu incredere. de asemenea poti intra pe forumul de la bestjobs, unde, la fel, vei gasi opinii si experiente impartasite. nu uita sa-ti faci un cv impecabil si cand te duci la interviu sa stii cateva ceva despre firma. MULT SUCCES!