| TeckTonik997 a întrebat:

Cum merge treaba cu incadrarile din sursa externa in penitenciare sau in MAI? E serios acel concurs sau intra doar cine trebuie? Eu m-am inscris deja la penitenciar si ma voi inscrie si la MAI dar am auzit de la mai multe persoane ca se merge pe pile... Din cate stiu, la penitenciar, examenul de admitere e realizat de fiecare unitate in parte, astfel e destul de usor ca anumiti candidati sa primeasca intrebarile si sa invete raspunsurile. Deja am auzit doar persoane care se lauda ca, cunosc persoana/comisia care alcatuieste examenul si ca vor primii intrebarile inainte. Ce parere aveti, merita incercarea mea sau imi pierd vremea? Eu abia am terminat liceul (profil real) si m-am apucat sa invat istorie pentru academie dar nu mi-ar strica sa imi rotunjesc putin veniturile si sa nu ii incarc pe ai mei cu meditatii, carti si alte cheltuieli pentru pregatirea de academie.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este un concurs serios. Daca vrei sa te incadrezi nu trebuie sa bagi in seama ce spune unul ori altul, daca te pregatesti si stii vei intra.

Răspuns utilizator avertizat