| samiZiciPompier a întrebat:

Cum poate un angajator verifica istoricul functiilor unui candidat, in afara de solicitarea de referinte?
Stiu ca in ceea ce priveste denumirea postului de pe cartea de munca, de exemplu in IT, nu exista diferentieri intre programator, consultant it, administrator retea, tester, it support, etc... sunt toate sub un nume generic.
Ma gandesc ca asa practic unul cu 3 ani pe IT support, daca vrea, poate scrie pe CV ca a fost programator tot timpul asta.

Orice informatie e binevenita happy
Multumesc!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In CV scrii unde ai lucrat si el poate verifica fostul tau loc de munca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate sa scrie si ca a lucrat 100 de ani in IT, de aia se dau teste la angajare, alea conteaza nu balariile scrise in CV. O firma mare cu departament de HR poate pierde si timpul sa verifice referintele