| SerbanD a întrebat:

Cum pot ajunge in trupele speciale ale romaniei! ( Cele care lupta in Irak sau ca lunetist)

7 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Scuza-ma ca te intreb, dar ti s-a urat cu viata? Stiu ca se castiga bine, dar mai stiu si ca au murit o multime de romani fara motiv.

| mgtow a răspuns:

Avand 10 clase te duci la sediul armatei si acolo iti fac niste probe sa te vada daca esti apt pentru a deveni soldat iar acolo te ghidezi la ce vrei sa te bagi www.mapn.ro

| SerbanD explică:

Pai nu prea is certat cu viata dar de cand ma stiu pe lumea asta numai de arme am fost incojurat si e o pasiune, o boala, un exces de care sunt dependent si vreau cu adevarat sa urmez o cariera militara!

| Ionut_Smaranda_1998 a răspuns (pentru SerbanD):

Haha,si la mine e la fel big grin

| MihaitzA31243131 a răspuns:

In primul rand trebuie sa intri la un liceu cu profil militar, dupa aceea daca ai rezultate bune intri la o facultate din Cluj ori Bucuresti dupa aceea te inscrii la trupele speciale ale romaniei:
conditii de recrutare:-sa porti stema unitatii pentru ca faci parte dintr-un colectiv FUNDA?:*
-minim rang lieutenant(vrem sa vedem daca te preocupa cariera militara)
-minim skill 4(sa ai suficient salar sa-ti iei arme)
-sa ai un program asa incat sa poti lupta organizat la ordinele comandantului
-sa stii sa iti respecti colegii si sa-i ajuti daca este cazul

| bull25 a răspuns (pentru MihaitzA31243131):

Nu te supara dar raspunsul tau e complet eronat...eu am facut liceul militar si acum sunt la fac. de marina militara si as vrea sa stii ca nu este o conditie sa faci liceul militar...
trebuie sa treci doar niste probe....care le gasesti ptfiecare unitate in parte (GNForce, parasutisti, vanatori de munte ..etc.) si sfaturile finale laughing sunt...

| ATANASOAIEPETREDANIELALINA a răspuns:

Sunt militar de 7 ani dar vreau sa schimb ceva de asta vreau sa ma inscriu la forte speciale consider ca alti au nevoie de ajutoru meu de un militar profesionist