| Fechetedavid512 a întrebat:

Cum pot ajunge procuror in New York? Rog seriozitate.Dau funda

3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Faci facultatea de drept, absolvi institutul de magistrati, apoi faci o excursie in SUA si te plimbi pe strazile din New York.
Tu crezi ca in SUA e ca la noi, oricine vine in tara poate sa ia cetatenie romana si apoi sa ocupe functii publice?

| Fechetedavid512 explică (pentru CodrutElian1990):

Eu intrebam cu pot ajunge procuror in New York avand in vedere ca sunt in clasa a 10-a.In cat timp iti castigi cetatenia?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Fechetedavid512):

Ca procuror nu trebuie sa ai doar cetatenie, ci si vechime in cetatenie, ca nu e ca la noi. Acolo americanii nu se dau pe mana oricarui nou venit.