| Iulian3038 a întrebat:

Cum pot ajunge sa dau o proba pentru a fi comentator sportiv? pentru diferite meciuri din sport

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este cale lunga pana acolo, intai termini o facultate de jurnalism, te specilizezi pe sectiunea: sport si dupa aceea poti participa la concursuri si intreviuri de angajare, pentru posturi de crainic sau comentator sportiv.

| Keky a răspuns:

Nu dai o proba de comentator. Faci facultatea de jurnalism. Te specializezi pe sport. Evident, angajat fiind la un post de radio sau televiziune.