| regina20033 a întrebat:

Cum pot aplica la o facultate de design interior, in cazul în care exista un examen de admitere, unde trebuie sa desenez/pictez, însă nu am frecventat scoala de arte pentru a putea sa fac asta? Ce sugestii aveți? Cum as putea sa fiu admisa în acest caz? Exista alte modalități de a întra la facultatea de design interior? Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista alta modalitate de a intra la o facultate, inclusiv cea de design, fara a sustine admiterea, astfel cum este prevazut in regulamentul de admitere a respectivei facultati.
Ce poti face este sa te pregatesti cat de bine poti si poate reusesti la admitere. Succes!

| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa faci pregatire pentru admitere in cazul in care nu ai terminat liceul de arte.Multi de la arte fac oricum pregatire pentru acest domeniu, deci fara aceasta si fara o groaza de munca la desen, slabe sanse sa reusesti.

Nu, nu exista alte modalitati.Succes.