| Goghez_Irina_1993 a întrebat:

Cum pot confectiona chisita aceea de incondeere a oualor? Multumesc!

5 răspunsuri:
| pijaama a răspuns:

Invatand alfabetul happy succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chişiţa pentru încondeierea ouălor se face aşa:
http://www.youtube.com/watch?v=Y5CmT6BIsWc
Dar cred că părul de cal poate fi înlocuit cu sîrma subţire.

| valentingb a răspuns:

Mergi la o librarie si cumpara o pensula cu cel mai gros diametru al firelor, iei un fir din pensula. Apoi la un creion, faci cu un cutit o dunga, de jur-imprejur, aproape de varf. Apoi legi acel fir de creion.
Daca ai nevoie de un fir mai gros, mergi la un magazin cu produse sanitare/casnice, su cumperi o pensula pentru vopsea, sau chiar mai groasa.

| Mihaela1964 a răspuns:

Am cumparat de la Muzeul Satului; sigur vor veni si anul asta cu oua incondeiate, poate gasesti si chisita.Numai bine.happy

| Elciu_Mariana_1958 a răspuns:

Nu ascult