| syjey a întrebat:

Cum pot deveni agent de vanzari? Ma refer la cei care vin la magazine, restaurane iau comenzi de la amanageri etc...

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Uite, de exemplu cei de aici organizeaza cursuri de agent vanzari, ai informatii acolo legat de pret si nr de ore. mai sunt si altii care organizeaza astfel de cursuri, daca dai in search pe google curs agent vanzari gasesti mai multe, poate e vreunul mai apropiat de unde locuiesti. succes!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau cu tine dar in domeniu asta nu prea se accepta cokes.

| taviyamato2 a răspuns:

Nu cred ca iti doresti asta, e un job frugal, multi renunta, eu am lucrat, se castiga dar nu prea, mai bine invata o meserie si dupa aia apucate de vandut, invata sa canti la un instrument, vinzi piese de instrument, invata sa construiesti o casa, vinzi materiale, etc. Orice ai vinde, cauta cele mai bune produse si firme din domeniu si discuta cu managerul tau care de obicei va refuza ca e un mare cretin de asta nu iti recomand jobu asta, ca agent de vanzari iti mai trebuie bune cunostinte de geografie si comunicare.